- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyNa podzim by každá z nás měla vyměnit krémy na obličej a...

Na podzim by každá z nás měla vyměnit krémy na obličej a napravit škody po létě: Nyní je čas na různá ošetření pleti!

Víte, které se dělají jen na podzim? Právě toto období je vhodné pro různé zákroky, které jsme v létě buď nestihli, nebo je v teplém počasí není vhodné provádět. Které to jsou a proč bychom si je měli dopřát?

Která ošetření pleti jsou vhodná na podzim?
Podzim je ideálním obdobím k tomu, abychom se více věnovali sami sobě a trochu si dopřáli. Vyzkoušejte mikrodermabrázii, chemický peeling nebo mezoterapii a budete vypadat svěže, zdravě ao pár let mladší.

Sluneční letní paprsky se na nás dívají už jen z dovolenkových fotek a kromě změny šatníku za teplejší oblečení byste měli změnit i svou „skin routine“. Péče o pleť na podzim se oproti té letní o něco odlišuje.

Napravte škody po létě
Letní opalování, koupání či klimatizace způsobují rychlejší stárnutí pokožky, vznik vrásek, flíčků a pigmentových skvrn. Vaše pleť může být v těchto dnech mdlá, unavená, bez života, viditelně sušší, a proto potřebuje více hydratovat a regenerovat. Proto je třeba kůži důkladně regenerovat a napravit všechny způsobené škody. A podzim je tím správným obdobím.

Začněte podzimním úklidem poličky v koupelně. „Vyměňte letní, jemné, gelové a svěží krémy, které se rychle vstřebou za ty hutnější, výživnější a hlavně hydratační. Navrací pleti rovnováhu, ochraňují ji před vysušováním a vnějšími vlivy a zanechají ji jemnou a mladistvou. Nanesená vrstva je silnější, vytvoří film a pokožka je více chráněna před sychravým počasím,“ vysvětlila kosmetička Monika Benian.

Nezapomínejte také na podzim používat krémy nebo vysouvací tyčinky s nejvyšším UV faktorem. „Slunce stále svítí a pigmentovým skvrnám na vytvoření stačí málo. Můžete používat i make-up s ochranným faktorem a zaručíte si dvojí ochranu,“ doplnila.

Speciální ošetření
Chcete-li dopřát pleti to nejlepší, můžete se svěřit do rukou profesionálům. Jelikož už venku nebude tak ostré slunce, je čas na různé kúry a ošetření, které se v beauty centrech dělají pouze na podzim a domů se vrátíte jako znovuzrozená.

V kosmetických salonech můžete absolvovat mikrodermabrázii, chemicky peeling nebo neinvazivní mezoterapii, které slouží k odstranění odumřelé kůže, pigmentových skvrn ak celkové regeneraci.

Pokud máte na tváři a na těle mateřská znaménka, po létě je docela dobrý nápad dát si je zkontrolovat u dermatologa, nebo si je můžete dát i odstranit, protože k hojení je třeba nevystavovat se slunečnímu záření.

Mezi ošetřeními je rozdíl
Mikrodermabraze je ideální, i když potřebujeme rychle pročistit povrch obličeje. „U mikrodermabrázie se diamantovou hlavicí odstraňují povrchové odumřelé buňky na pokožce. Ty se zruší a v krátké době se vytvoří nové. Mikrodermabraze trvá zhruba 30 minut v rámci 2 hodinového ošetření a doporučuje se 4 až 7 sezení,“ řekla odbornice na ženskou krásu.

Při chemickém peelingu se jedná o silnější ošetření a přechází se až do nejspodnějších vrstev pokožky. „Po ošetření dochází ke zmenšení pórů, rozjasnění pleti, buňky se nahrazují novými a postupně se pigmentové skvrny ztrácejí, ba v některých případech zcela vymizí. Ošetření trvá zhruba 30 minut a doporučuje se 5 až 7 sezení v intervalech 10 až 14 dní,“ doporučuje Monika Benian.

Při neinvazivní mezoterapii se jedná o správu různých sér do nejhlubších vrstev pokožky. „Jde o vyživující kúru, při které se redukují pigmentové skvrny. Mezoterapie je určena k hydrataci, rozzáření, stažení pórů, zpevnění a vypnutí pleti. Dáma jde domů s rozjasněnou pokožkou. Mezoterapie trvá zhouba 30 minut v rámci 2 hodinového ošetření a stačí ji aplikovat jednou za měsíc,“ doplnila.

Na chvíli trochu červená
Po podzimních ošetřeních pleti může dojít k jejímu zarudnutí, neboť se zasahuje do různých vrstev pokožky obličeje.

„Není to pravidlo, ale stane se, že pleť je mírně zarudlá, což ale do pár hodin přejde. Nebo po několika dnech může být pleť sušší než obvykle. Proto je vhodné chránit pleť vhodným hydratačním krémem. Po zákrocích nedoporučujeme tvář vystavovat slunečnímu záření a chránit ji krémem s vysokým UV faktorem,“ doporučuje ze zkušeností kosmetička Monika Benian, která na svém Instagramu makeup_monikabenian řadí dámám v oblasti beauty či vizáže.

Jako ve vatičce
Aby výsledek stál za to, doma se o ošetřenou pleť příkladně postarejte. Nezapomínejte na pravidelné odličování. Lehnete-li si spát namalovaná, pleť nejenže stárne mnohem rychleji, ale hrozí její vznik akné, vrásek a různých fleků.

Je nutné pleť odličovat i ráno, jelikož se z pórů během noci vylučují různé toxiny. Stačí použít tonikum, odličovací gel nebo mléko a pleť vám poděkuje.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper