- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJedete na ryby sólo? Víme, jak si takový výlet užít

Jedete na ryby sólo? Víme, jak si takový výlet užít

Moderní rybařina se liší od té, na kterou byli zvyklí naši dědové. Už si nikdo neodlévá doma olůvka, nepřipravuje nástrahy, také se málokdy vidí u vody samotný rybář. Většina dnešních rybářů vyráží k vodě s partou a rybařinu spojí s oddechem a po večerech se baví. Pokud nemáte s kým vyrazit na ryby, či jste prostě introvert, sepsali jsme pro vás tipy, jak si to užít i tak.

Myslete na bezpečnost

Znáte to, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Myslete na toto tvrzení a dejte někomu vědět, kde se budete pohybovat. Speciálně, pokud se chystáte na rybaření použít rybářský člun. Nikdy nevíte, kdy se vám udělá špatně, bouchnete se do hlavy a spadnete do vody… Nechceme malovat čerta na zeď, ale vždy je lepší myslet i na nepříjemnosti, které vás mohou potkat.

Musíte přemýšlet u balení

Rybaření s partou má tu výhodu, že když zapomenete něco dát do rybářské tašky, kamarádi vám návnady, či některé jiné rybářské potřeby rádi vypůjčí. Když jste na rybách sám, navíc na opuštěném místě, máte jednoduše smůlu. Hlavně nezapomeňte telefon, kdybyste potřeboval pomoc. Také se před výpravou ujistěte, že máte baterie do čelovky i do příposlechů. Pokud pojedete k vodě autem, i to byste měl zkontrolovat.

Myslete i na zásoby

U vody vyhládne, nezapomeňte na svačinu a kvalitní oběd. Dostatek pití by měl být samozřejmostí. U vody se odráží sluneční paprsky o hladinu a snadno se spálíte, namažte se krémem s opalovacím faktorem a dostatečně pijte a myslete i na pokrývku hlavy, či polarizační brýle.

Nezapomínejte na drobnosti

Pokud své úlovky způsobně pouštíte na svobodu, vezměte si s sebou foťák, či mobilní telefon s kvalitním fotoaparátem. Ať se můžete doma pochlubit s úlovkem. Co kdyby sv. Petr poslal nějaký kapitální kousek a bez fotografie by vám nikdo nevěřil?

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper