- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyHořák pro plazmu: Jak ho vybrat společně s plazmovou řezačkou?

Hořák pro plazmu: Jak ho vybrat společně s plazmovou řezačkou?

Plazmová řezačka najde využití v různých oblastech. Hořák pro plazmu nabízí vysokou přesnost a kvalitu řezu, poradí si se všemi kovovými materiály. Řezání plazmou nabízí řadu výhod.

Plazmové řezání

Řezání plazmou se skvěle hodí pro všechny kovy, i pokud potřebujete pracovat s nerezovou ocelí, mědí nebo hliníkem. Plazmová řezačka zanechává méně strusky, samotný řez je mnohem tenčí. Hořák pro plazmu vyfukuje velmi horkou plazmu ve vysoké rychlosti. Nabízí tak vysoce přesný a kvalitní řez. S jeho pomocí si poradíte i s vyřezáváním složitých tvarů. Díky tomu ho lze využívat v různých oblastech, ať už patříte mezi amatéry, nebo profesionály.

Plazmový hořák

Obsluha plazmového hořáku je jednoduchá. Disponuje tryskou a tlačítkem pro spuštění napájení. Běžně jde o ruční hořák, ovšem řezání plazmou lze také automatizovat. Pro běžné použití však postačí ruční hořák. Ten je mnohdy součástí balení plazmové řezačky, nemusíte si tak dělat hlavu s výběrem. Pokud však přesto vybíráte nový model, zaměřte se na jeho kvalitu a životnost. Důležitá je také délka kabelu. Na velké obrobky budete potřebovat delší kabel, zatímco pro práci na stole postačí i krátký kabel, který nebude nikde překážet.

zdroj: https://pixabay.com/

Kompresor

Jednou z velkých výhod plazmových řezaček je, že pro svůj provoz kromě energie potřebují pouze stlačený vzduch. Obejdete se tak bez nákladných speciálních plynů. Potřebovat budete pouze kompresor. Pokud si chcete ušetřit starosti, vybírejte z plazmových řezaček, které mají kompresor již zabudovaný. Zdroj vzduchu je tak zajištěný. Vyplatí se investovat do odlučovače olejů a vlhkosti, právě čistý vzduch totiž zajišťuje, že hořák na plazmové řezání může dlouho a bezproblémově fungovat.

Řezání plazmou je velmi oblíbené, zejména díky výhodám, které nabízí. Snadná obsluha a rychlost práce je značným benefitem.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper