- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníFord Bronco: Americký hit se chystá do Evropy. Zachrání prodeje?

Ford Bronco: Americký hit se chystá do Evropy. Zachrání prodeje?

Bronco bylo původně vyvinuty v USA a pro USA. Jeho úspěch však inspiroval vedení Fordu k možnosti prodávat ho v Evropě. To by však Bronco potřebovalo minimálně naftový motor nebo ještě lépe plug-in hybridní verzi.
Ford na tom není v Evropě zrovna nejlépe. Není sice malým hráčem, ale období velké slávy má dávno za sebou. Jeho prodeje na starém kontinentu pozvolna klesají. Zatímco v devadesátých letech věděl oslovit ročně i 1,5 milionu zákazníků, o dekádu později to bylo 1,2 milionu a v roce 2019 se dostal poprvé pod hranici jednoho milionu registrací. Loňský pandemický rok srazil jeho prodeje na necelých 700 000 kusů. Ford naskočil pozdě na módní vlnu SUV a zbytečně mnoho prostředků investoval do MPV, jejichž popularita končila. Mondeo, Fiesta a ani Focus již nejsou trháky jako v minulosti. Naštěstí je tu nová Puma, Kuga, Explorer a nový elektrický Mustang Mach-E.

Ford Bronco – 2021
ČTĚTE VÍCE
Ford Bronco: Wrangler již není sám. Soupeř se vrací po 24 letech!
Ford by však potřeboval pořádnou vzpruhu. Takovou sice má, ale za Atlantikem. Z nového SUV Ford Bronco se stal totiž doslova hit. Za první měsíc zaregistrovala automobilka objednávky na 200 000 kusů. Ještě loni však tvrdila, že do Evropy nezavítá. Přesněji, tvrdil to mluvčí německé divize Fordu s tím, že Bronco bylo kompletně vyvinuto v USA a pro USA a že na import do Evropy neexistují žádné plány. Dnes je situace zcela jiná. Sám šéf Fordu Jim Farley totiž redaktorem britského Auto Expressu na akci Goodwood Revival řekl, že Bronco v Evropě prodávat chce. Na otázku, zda by Bronco v Evropě fungovalo, odpověděl: „Absolutně, když se podívám na to množství Defender kolem sebe.“

Ford Bronco Sport – 2021
ČTĚTE VÍCE
Ford Bronco Sport: Toto je přímý útok na Cherokee
A žoviálně dodal, že už jen čeká, dokud se chlapci z Ford of Europe konečně rozhýbou. Otázkou je, jak to udělají. Bronco se svými benzínovými motory 2,3 EcoBoost a 6-válcovým 2,7 EcoBoost bez jakékoliv elektrifikace příliš neladí s evropskými emisními předpisy. Potenciální úspěch Broncho by tak znamenal riskantní zvýšení flotilových emisí a následné pokuty. Je tedy možné, že Ford již pracuje na plug-in hybridní verzi nebo nebodaj na dieselem, který by byl z hlediska emisí CO2 přijatelným řešením. A možná Farley mluvil jen o Bronco Sport, které je více SUV než off-roadem, a tedy i mnohem úspornějším modelem. Nechme se překvapit.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper